Site icon NacionalniPortal.hr – najnovije vijesti iz Hrvatske

Dinamo u produžetku ostao bez četvrtfinala Europske lige

SL Benfica vs GNK Dinamo Zagreb

epa07437770 Benfica's Jonas (L) celebrates after scoring a goal against GNK Dinamo Zagreb during their UEFA Europe League round of 16 second leg soccer match between SL Benfica and GNK Dinamo Zagreb, at Luz Stadium, in Lisbon, Portugal, 14th March 2019. EPA/TIAGO PETINGA

Nogometaši Dinama ostali bez plasmana u četvrtfinale Europske lige nakon što su poraženi u produžetku uzvratnog dvoboja protiv Benfice u Lisabonu sa 3-0, jer je domaća momčad u osnovnih 90 minuta pogotkom Jonasa poništila prednost Dinama iz Maksimira.

Pogodak za produžetak 34-godišnji Brazilac Jonas postigao je u 71. minuti. U produžetku su domaći s dva udarca sa 20-ak metara došli do uvjerljive pobjede. U 94. minuti neobranjivo je pogodio Ferro, a u 105. minuti za 3-0 je pogodio Grimaldo s više od 20 metara iskosa.

Dinamo je najbolje prilike za pogodak imao u produžetku. U 96. minuti Gojak je propustio s pet metara poslati loptu u mrežu, a u 112. minuti Atiemwen je izbio sam pred Vlachodimosa i poslao loptu pokraj lijeve vratnice.

Od 104. minute Dinamo je bio s igračem manje, jer je sudac Deniz Aytekin pokazao dva žuta kartona i isključio Petra Stojanovića zbog prigovaranja.

Utakmicu na stadionu Luz pratilo je 48.000 gledatelja, među kojima je bilo i oko 1500 Dinamovih navijača.

Ždrijeb četvrtfinalnih parova Europske lige bit će održan u petak u sjedištu Europskog nogometnog saveza (UEFA) u Nyonu, s početkom u 13 sati. Uz Benficu, u bubnju će se naći Chelsea, Napoli, Arsenal, Eintrach, Valencia, Slavia Prag i Villarreal.