Site icon NacionalniPortal.hr – najnovije vijesti iz Hrvatske

Nevjerojatni Klay Thompson ubacio rekordnih 14 trica za Warriorse u pobjedi nad Chicagom

košarka nba

Thompson je na parketu proveo samo 26 minuta, a za to je vrijeme ubacio 52 koša uz šut za tricu 14-24. Dosadašnji rekord držao je njegov momčadski kolega Stephen Curry sa 13 dalekometnih ubačaja u jednoj utakmici.

Član takozvane “velike petorke” Golden State Warriorsa, koje još sačinjavaju all-star suigrači Stephen Curry, Kevin Durant, Draymond Green i nedavno pridošli DeMarcus Cousins, ove sezone bio je nešto “tih” u dosadašnjih sedam utakmica, no svoju šutersku eksploziju sačuvao je za Chicago.

U ponedjeljak je u Chicagu ubacio šest od sedam pokušaja za tri već u prvoj četvrtini, a svoj je niz nastavio i u drugoj te je već do poluvremena ubacio 10 trica, a na odmor se otišlo s rezultatom 92-50 u korist Warriorsa. Thompson je u trećoj dionici dodao još četiri trice prije no što je dobio zasluženi odmor.