Site icon NacionalniPortal.hr – najnovije vijesti iz Hrvatske

Poraz na Wembleyu: Kane pogotkom u završnici izbacio Hrvatsku iz najjače skupine Lige Nacija

perišić

Moskva, 11.07.2018. - Polufinalna utakmica Svjetskog nogometnog prvenstva Rusija 2018 izmeðu reprezentacija Hrvatske i Engleske na stadionu Lužnjiki. Na fotografiji Kyle Walker, Ivan Perišiæ. foto HINA/ Damir SENÈAR/ lsd

Prije 10 godina stadion Wembley bio je vrlo sretan po našu reprezentaciju. Pobijedili smo Englesku rezultatom 3:2 i time ih spriječili da odu na Europsko Prvenstvo, no očito su držali tu osvetu u sebi i danas nam nanijeli poraz od 2:1 čime Hrvatska ispada iz prve jakosne skupine Lige Nacija, dok Engleska odlazi na Final Four turnir pobjednika četiriju skupina.

Pobjedom nad Španjolskom prije nekoliko dana Hrvatska se dovela u situaciju da osvoji skupinu, no ipak smo bili udaljeni od toga svega desetak minuta. Nakon prvog poluvremena u kojem je Engleska dominirala, u drugom su izabranici Zlatka Dalića odigrali puno hrabrije što je rezultiralo pogotkom Andreja Kramarića u 57. minuti. Nakon toga imali smo još nekoliko velikih prilika, poglavito ona preko Brozovića, no kako to biva u nogometu, te promašene prilike su vrlo brzo kažnjene.

Jesse Lingard je izjednačio u 78. minuti čime su izabranici Garetha Southgatea dobili novi elan i stadion Wembley je živnuo, a u 85. minuti Harry Kane se pobrinuo za potpuni preokret čime je Lavovima donio pobjedu u skupini i odlazak na završni turnir.