Bez golova u najvećem engleskom derbiju

'Redsi' ponovno preuzeli vodstvo na ljestvici...

Objavljeno 24.02.2019
Antonela Verković

U najvećem derbiju engleskog nogometa Manchester United i Liverpool su na Old Traffordu odigrali bez golova pa su ‘Redsi’ ponovo preuzeli vodstvo na ljestvici, ali sada imaju samo bod više od Manchester Cityja.

Bila je to čvrsta utakmica bez previše prilike, a bliže pobjedi bili su domaći nogometaši koji su u 40. minuti imali najbolju priliku na utakmici, ali je Alisson Becker s noge skinuo loptu Jesseu Lingardu.

Zanimljivo, Ole Gunnar Solskjaer je već u prvom poluvremenu morao obaviti sve tri izmjene zbog ozljeda čime je ManU postao prvi klub u Premiershipu u posljednje četiri godine koji je sve tri izmjene obavio u prvih 45 minuta.

U 21. minuti je zbog ozljede izašao Ander Herrera, a tri minute kasnije i Juan Mata. Umjesto Mate u igru je ušao Jesse Lingard, međutim u 44. minuti i on je napustio travnjak zbog ozljede. U prvih 45 minuta jednu zamjenu zbog ozljede bio je prisiljen napraviti i Jurgen Klopp nakon što je 31. minuti stradao Roberto Firmino.

Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren nije nastupio za Liverpool zbog ozljede.

U drugom susretu Arsenal je rutinski obavio posao protiv Southamptona pobijedivši sa 2-0, a oba gola ‘Topnici’ su zabili u prvih 17 minuta. Strijelci su bili Alexandre Lacazette (6) i Henrik Mhitarjan (17). Bila je to sedma uzastopna ligaška pobjeda “Topnika” na stadionu Emirates.

Liverpool je preuzeo vodstvo na ljestvici sa 66 bodova, no Manchester City sada ima samo bod manje. Treći je Tottenham sa 60 bodova, Arsenal na četvrtom mjestu ima 53 boda, dok je Manchester United peti sa 52 boda.

Manchester United - Liverpool 0-0
Arsenal - Southampton         2-0 (Lacazette 6, Mhitarjan 17)

U subotu:
Burnley - Tottenham           2-1 (Woods 57, Barnes 83 / Kane 65)
Newcastle - Huddersfield      2-0 (Rondon 46, Perez 52)
Bournemouth - Wolverhampton   1-1 (King 14-11m / Jimenez 83-11m)

U petak:
West Ham - Fulham             3-1 (Hernandez 29, Diop 40, Antonio 90+1 / Babel 3)
Cardiff - Watford             1-5 (Bamba 82 / Deulofeu 18, 61, 63, Deeney 73, 90+1)