Nacionalni portal logo za ljude sa stavom, portal sa stavom!

Sport

Kovač i Bayern uvjerljivo do dvostruke krune

Bivši izbornik hrvatske nogometne reprezentacije Niko Kovač osvojio je dvostruku krunu u Njemačkoj

Objavljeno 26.05.2019
Alan Srčnik

Bivši izbornik hrvatske nogometne reprezentacije Niko Kovač osvojio je dvostruku krunu u Njemačkoj ove sezone s Bayernom iz Muenchena, nakon što je prije tjedan dana proslavio naslov prvaka u subotu je stigao do trofeja i u Kupu. Bayern je u finalu igranom na Olimpijskom stadionu u Berlinu svladao RB Leipzig sa 3-0 (1-0).

Dvostruki strijelac za Bavarce bio je Lewandowski (29, 85), prvo je pogodio odličnim udarcem glavom sa 10-ak metara nakon ubačaja Alabe, a u završnici je realizirao protunapad nakon velike pogreške igrača Leipziga, dok je jedan gol postigao Coman (78) jakim udarcem sa 15-ak metara.

Kovaču je ovo drugi uzastopni trofej u Njemačkom kupu, prošle godine je osvojio naslov s Eintrachtom iz Frankfurta svladavši u finalu upravo Bayern sa 3-1, a treću je godinu azredom vodio svoju momčad u završnom dvoboju. Prije dvije sezone izgubio je finale s Eintrachtom od Borussije iz Dortmunda sa 1-2.

Za Bayern je ovo 19. naslov pobjednika Kupa do kojega je stigao u svom 23. finalu, dok je za RB Leipzig ovo bio prvi finalni nastup u 10-godišnjoj klupskoj povijesti.