Nacionalni portal logo za ljude sa stavom, portal sa stavom!

Sport

Piše OsijekNEWS: NK Osijek vs. Glasgow Rangers FC – 0:1

Odigrana je utakmica na Gradskom vrtu, slavila je gostujuća momčad, ali još ništa nije riješeno...

Objavljeno 27.07.2018
Antonela Verković

Momčad Osijeka stala je danas u 2. pretkolu Europske lige pred višestrukog prvaka Škotske Glasgow Rangers FC i 0:1.

Prije samog početka utakmice Škotski navijači započeli su s glasnim navijanjem, ali nisu se dugo čuli na Gradskom vrtu jer s prvim zvukom sudca započeli su Kohortaši podriti naše nogometaše. S početkom utakmice bijelo-plavi su bili dominantniji i zaprijetili već u prvim minutama. Osječani su nastavili pokušavati, ali do kraja prvog poluvremena nisu zadrmali mrežu protivnikovih vrata, ali iste sreće nije bio Malenica, vratar NK Osijeka koji je iza svojih leđa propustio loptu. Rangersi su u 16.minuti imali prvi pokušaj, a već dvije minute kasnije došli do pogotka koji im je dao vjetar u leđa. Početkom drugog poluvremena ponovno dominira momčad s Drave, ali danas osim velike želje nisu imali sreće kao protivnička ekipa. Ono što su suparnici pružili u nastavku bilo je odugovlačenje igre što je bilo popraćeno žviždukom s tribina!

Među redovima NK Osijeka osjetila se nervoza kako je utakmica odbrojavala minute, a Rangersi su nastavljali izluđivati naše nogometaše s neprestanim prekidima i “navlakušom” vremena. Nažalost kako se utakmica približila kraju NK Osijek nije uspio izjednačiti te susret završava rezultat 0:1, a strijelac jedinog pogotka ove utakmice bio je Alfredo Morelos.

Komparirajući sve prethodne osječke europske nastupe i podvige, susret s Rangersom pripada ‘prvom razredu’ okršaja ‘bijelo-plavih’, a s obzirom na trofejnu vitrinu kluba i snagu lige, kao i menadžera Stevena Gerrarda. Iznad, ispod, malo okolo, smjestiti se još jedino mogu PSV Eindhoven i RSC Anderlecht, odnosno West Ham United FC kojeg je tada vodio Harry Redknapp. Sve ostalo, napose iz Austrije, SK Rapid Wien i Austria Wien pripadaju nižem rangu. Osijek je večeras igrao ‘the utakmicu’.

PUNO ŠANSI, MALO SREĆE

Zoran Zekić, trenerska zvijezda u domaćim okvirima, danas sutra u inozemnim, stao je pred hodajuću legendu nogometa. Da se ne lažemo – bio je to trenutak za ‘fotku’, ali Zekić je odigrao muški i odlično postavio svoju momčad, no kao što smo spomenuli sreće danas nije bilo u redovima domaćih.

– Nemam prigovora na svoje igrače, pogledao sam statistiku koja kaže 17 udaraca od naših nogometaša, a samo 3 od njihove strane. Imali smo danas dosta šansi i polušansi. Nemirni smo dosta bili, ali sada barem znamo što je pred nama i da u Škotskoj moramo hrabro odigrati, trebaju nam 2 gola. Pred nama je velika utakmica za koju se trebamo pripremiti. Nismo danas bili na visini i to nam je bio propust, ali smo pokazali da se sa Škotima može igrati. Također, sudci su došli kao da im se ne da. Što reći kada se za 6 zamjena koje su bile napravljene produži utakmica samo 5 minuta. Nije mi jasan kriterij, možda je to u Poljskoj tako.

Sljedeću utakmicu trebamo biti agresivniji, možemo im zapapriti i trebamo biti bolji u realizaciji. U drugom poluvremenu podigli smo liniju ušli smo s malo više rizika što se pokazalo dobrim. Jedino što se može reći za naše igrače je da se nisu smirili u potpunosti. Nadam se da u sljedećoj utakmici neću morati napraviti puno promjena i da će igrači ostati u ritmu utakmice. Šanse za prolazak su 50:50, gore možemo napraviti samo ono što ovdje nismo uspjeli, a to je zabiti gol. – rekao je poslije utakmice trener Osijeka Zoran Zekić.

S druge strane, Steven Gerrard, suočio se s egzotikom. Igrao je protiv Hrvatske i dobio 2-3 ‘po repu’ na Wembleyu. Sada je stigao u Gradski vrt u sasvim drugačijoj ulozi.

– Odigrana utakmica bila je jako teška. Osijek je fantastična momčad. Odigrali smo čvrsto u obrani, odigrali smo muški. Ima još dosta toga na čemu se treba poraditi, moramo se dobro pripremiti i odraditi ostatak. Ovo je bilo tek prvo poluvrijeme, svjesni smo što nas još čeka kod kuće. Zadnje tri utakmice završili smo bez primljenog pogotka, ali pred svojim igračima moramo odigrati nešto drugačije. Što se tiče sljedeće utakmice mislim da je velika odluka na treneru Zekiću koji mora odlučiti hoće li napadati ili igrati strpljivo i čekati pogodak. – kazao je nakon utakmice i menadžer Rangersa Steven Gerrard.

Uzvratni susret na rasporedu je za 7 dana na Ibroxu u Glasgowu.

OSIJEK – RANGERS 0-1. Poluvrijeme: 0-1. Stadion: Gradski vrt, Osijek. Gledatelja: 7.112. Strijelci: Morelos, 18′. Sudac: Pawel Gil (POL) . Pomoćnici: Konrad Sapela (POL) i Marcin Borkowski (POL). Žuti kartoni: Škorić, 59′, Pušić 61′, Henty 87′ Lyopa 90+’ (Osijek) , Flanagan, 66′ (FC Rangers), Crveni kartoni: – . OSIJEK : (4-4-2) Malenica, Šorša (od 46. Bočkaj), Lončar, Škorić, Barišić, Grgić, Mudražija, Pušić (od 80. Hajradinović), Mioč (od 62. Lopa), Henty, Marić, trener: Zoran Zekić RANGERS : (4-2-3-1) McGregor, Tavernier, Katić, Goldson, Flanagan, Jack, Coulibaly, Kent, Ejaria (od 78. McCrorie), Murphy (od 68. Windass), Morelos (od 90. Middelton), trener: Steven Gerrard

POSVETA NOGOMETAŠA

Nogometaši NK Osijeka današnju utakmicu posvećuju jednom od legendi bijelo-plavih redova Ivanu Lukačeviću! Želja im je bila obilježiti ju pobjedom, ali iovako će se utakmica pamtiti po puno prilika i pokušaja, a manjka sreće. Strijelac je u bijelo plavom dresu postigao 128 pogodaka u prvestvu što ga čini najboljim strijelcem kluba u povijesti. Preminio je upravo na današnji dan 26. srpnja 2003. godine, a uz njegovo ime pamte se golovi glavom budući da je bio nezadrživ u skoku, bio je ovo odličan motiv i poticaj za odigrat današnju utakmicu!

Tagovi: europska liga, glasgow rangers, nk osijek,

Imate više informacija o ovoj temi, želite li komentirati, napisati reakciju ili želite prijaviti pogrešku u tekstu?