Nacionalni portal logo za ljude sa stavom, portal sa stavom!

Sport

Prva HNL: Slaven Belupo – Hajduk 1-2

Spektakl u završnih 5 minuta! - Mislili smo da je gotovo, ali su Splićani napravili kompletan preokret

Objavljeno 09.03.2019
Ivona Amidžić

U utakmici 24. kola Prve HNL u Koprivnici su nogometaši Hajduka pobijedili Slaven Belupo s 2-1, iako su Splićani do 88. minute gubili s 0-1.

Nakon slabog prvog dijela u 56. minuti branič Hajduka Juranović ruši Delića u kaznenom prostoru gostiju, a sudac Jović dosuđuje kazneni udarac i isključenje Juranovića. Penal je precizno izveo Matej Jelić i Slaven je poveo. No,u 68. minuti izjednačilo se brojčano stanje ekipa jer je igrač domaćina Matko Zirdum zaradio crveni karton u svom debiju za Slaven. Dvije minute prije kraja Hajduk se spasio prvog proljetnog poraza – Delić je nabacio, a u skoku je najviši bio Stanko Jurić, da bi u trećoj minuti sudačke nadoknade na ubačaj Jaira Fran Tudor glavom donosi potpuni preokret i pobjedu Hajduka.

Vodi Dinamo s 58 bodova, Hajduk je sada preskočio Goricu na petom mjestu s 37 bodova, a Slaven Belupo je sedmi s 22 boda.

Susret se igrao na Gradskom stadionu, a sudio je pred 1200 gledatelja Jović iz Zagreba.

Strijelci: 1-0 Jelić (57 pen), 1-1 Jurić (88), 1-2 Tudor (90+3)

Crveni kartoni: Juranović (Haj, 56), Zirdum (Sla, 68)

(Hina)

Tagovi: 24. kolo, hajduk, Koprivnica, prva hnl, slaven belupo, splićani, split, utakmica,

Imate više informacija o ovoj temi, želite li komentirati, napisati reakciju ili želite prijaviti pogrešku u tekstu?