SP – Jučerašnji sažetak utakmica

Dovršeno 1. kolo u skupinama A i B

Objavljeno 16.06.2018
Alan Srčnik

U utakmici 1. kola B skupine Svjetskog prvenstva u Sočiju su nogometaši Španjolske i Portugala su odigrali 3-3 (1-2).

U odličnoj i uzbudljivoj utakmici europski prvaci Portugalci su dvaput vodili, a nakraju se dvije minute prije kraja spasili poraza predivnim golom trostrukog strijelca Cristiana Ronalda.

Portugal je poveo u 4. minuti pogotkom Cristiana Ronalda iz kaznenog udarca kojeg je sam izborio, a Španjolci su izjednačili u 24. minuti nakon solo-akcije Diega Coste. U 44. minuti udarac Ronalda s 20 metara španjolski vratar David de Gea neobjašnjivo propušta u mrežu, da bi u 55. minuti na 2-2 izjednačio Costa nakon dodavanja Busquetsa.

U 58. Nacho Fernandez dovodi Španjolce u vodstvo od 3-2 fantastičnim volejem s 20 metara, koji se odbio od obje vratnice i odsjeo u mreži. Na 3-3 je izjednačio u 88. minuti Ronaldo, atraktivnim golom iz slobodnog udarca s 20-tak metara.

Ranije je u ovoj skupini Iran pobijedio Maroko s 1-0 autogolom Aziza Bouhaddouza u petoj minuti sudačke nadoknade.

U 2. kolu 20. lipnja igraju Portugal – Maroko i Španjolska – Iran

Nogometaši Urugvaja pobijedili su Egipat sa 1-0 (0-0) u utakmici 1. kola skupine A Svjetskog prvenstva u Rusiji, koja je odigrana u petak u Jekaterinburgu.

Strijelac pobjedničkog pogotka bio je branič Atletico Madrida Jose Maria Gimenez, koji je glavom zatresao mrežu odličnog egipatskog vratara El Shenawyja, nakon ubačaja Carlosa Sancheza.

Nakon kompetiranog prvog kola u skupini A vodeća je Rusija koja je sa 5-0 na otvaranju svladala Saudijsku Arabiju. Urugvaj je drugi, također s tri boda, a treći Egipat i četvrta Saudijska Arabija su bez bodova.

Tagovi: sp18,

Imate više informacija o ovoj temi, želite li komentirati, napisati reakciju ili želite prijaviti pogrešku u tekstu?