SP rukomet: Hrvatska – Francuska 23-20

Hrvatska pobijedila europskog i svjetskog prvaka

Objavljeno 23.01.2019
Tamara Lemajić

Hrvatska je ostvarila glavni cilj te pobijedila europskog prvaka Španjolsku i svjetskog prvaka Francusku.

Hrvatski rukometaši pobijedili su Francusku sa 23-20 (11-11) u posljednjem dvoboju grupne faze odigranom u srijedu u Koelnu, a naša je reprezentacija tako osigurala treću poziciju u skupini I, koja joj donosi utakmicu za peto mjesto na Svjetskom prvenstvu u Njemačkoj i Danskoj.

Naša reprezentacija je većim dijelom utakmice bila u vodstvu, a iz dobre obrane u drugom poluvremenu hrvatski su rukometaši kontranapadima došli do prednosti od četiri pogotka (20-16) u 50. minuti i imala napad za +5. Francuzi su se približili na dva gola zaostatka, ali je naša reprezentacija izdržala i svladala aktualne svjetske prvake.

Hrvatsku su predvodili odlični vratar Marin Šego sa 10 obrana i Zlatko Horvat koji je sa sedam pogodaka bio najbolji strijelac. Četiri pogotka postigao je David Mandić, a tri Jakov Vranković.

Hrvatska je ovom pobjedom osigurala treće mjesto u skupini i plasman u kvalifikacije za Olimpijske igre u Tokiju, bez obzira na ishod posljednje utakmice u skupini, u kojoj se sastaju Njemačka i Španjolska.

Naša će reprezentacija igrati za peto mjesto protiv treće reprezentacije iz skupine II u subotu, 26. siječnja, s početkom u 20.30 sati u danskom Herningu.