Španjolska: Pogodak Modrića i slavlje Reala protiv Betisa

Prvi ligaški pogodak Modrića u ovoj sezoni...

Objavljeno 14.01.2019
Lucija Tokić

U pretposljednjoj utakmici 19. kola španjolskog nogometnog prvenstva Real Madrid je slavio sa 2-1 (1-0) na gostovanju kod Betisa u Sevilli, a vodeći pogodak za Madriđane postigao je kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić, što mu je prvi ligaški pogodak u ovoj sezoni.

U 13. minuti je obrana Betisa uspjela blokirati udarac Danija Carvajala, ali je na odbijenu loptu natrčao Modrić i lijevom nogom snažno i precizno pogodio desni gornji kut domaćih vrata.

Izjednačujući pogodak za Betis postigao je Canales u 67. minuti, nakon što je izbjegao zaleđe i gurnuo loptu kroz noge Keyloru Navasu. U 88. minuti desetu pobjedu Realu u ovoj sezoni donio je Daniel Ceballos, koji je lukavo izveo slobodni udarac, prevario domaćeg vratara Paua Lopeza i pogodio njemu bliži kut poslavši loptu pokraj živog zida.

Real je ovom pobjedom došao do četvrtog mjesta i sa 33 boda se izjednačio sa Sevillom koja je poražena u Bilbau sa 2-0. Vodeća Barcelona ima 43 boda, a drugoplasirani Atletico 38.

Nogometaši Barcelone pobijedili su na Nou Campu Eibar sa 3-0 (1-0) zahvaljujući raspoloženom Luisu Suarezu koji je postigao dva pogotka i asistirao Leu Messiju za treći. Urugvajac je prvi gol postigao u 19. minuti na dodavanje Coutinha. U 53. minuti Suarez je asistirao Messiju za njegov 17. prvenstveni pogodak u ovoj sezoni. Konačnih 3-0 postavio je Suarez u 59. minuti na asistenciju Sergija Roberta.

Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić odigrao je cijelu utakmicu za Barcelonu.

U Bilbauu je Athletic svladao Sevillu sa 2-0, a oba pogotka postigao je Inaki Williams. Prvi put je zatresao mrežu u 23. minuti, a drugi put u 84.

U prvoj utakmici nedjeljnog programa nogometaši Atletico Madrida pred svojim su navijačima svladali Levante s minimalnih 1-0 (0-0).

Strijelac pobjedonosnog pogotka u 57. minuti bio je francuski napadač Antoine Griezmann, koji je precizno izveo kazneni udarac dosuđen zbog igranja rukom Crnogorca Nikole Vukčevića.

Trener Atletica Diego Simeone u 76. minuti je uveo u igru Nikolu Kalinića, ali se hrvatski nogometaš u vremenu koje je dobio nije našao u izglednoj situaciji za pogodak.