Nacionalni portal logo za ljude sa stavom, portal sa stavom!

Sport

[Atletika] Prvenstvo Hrvatske za seniore – Ivan Horvat prvak Hrvatske

Najuspješniji pojedinac bio je (već tradicionalni) državni prvak u skoku s motkom, Ivan Horvat, a uspješna je bila i viceprvakinja Sara Aščić

Objavljeno 27.06.2022
Darija Kovačić

Proteklog je vikenda (25.-26.6.2022. g.) u Karlovcu održano Pojedinačno prvenstvo Hrvatske za seniore i seniorke. Atletičari Atletskog kluba “Slavonija-Žito” u Osijek se vraćaju sa šest osvojenih medalja od čega jednim zlatom, tri srebra i dvije bronce.

Najuspješniji pojedinac bio je (već tradicionalni) državni prvak u skoku s motkom, Ivan Horvat, a do zlatne je medalje došao s preskočenih 5,33m.

Titule viceprvaka države osvojili su Sara Aščić u skoku u vis (1,77m), Benjamin Lovrić u bacanju kladiva (52,03m) te još jedan skakač s motkom – Ivan Paravac (5,23m).

Bilo bi šteta prekinuti niz motkaša na postolju pa je i brončana medalja pripala članu AK Slavonija-Žito, Borni Ciku s novim osobnim rekordom 5,03m. Osim njega, broncu osvaja i najbolji klupski dugoprugaš, Lovro Nedeljković, koji 3000m sa zaprekama istrčava u vremenu 9:14,22.

Tagovi: AK Slavonija Žito, atletika, ivan horvat, Osijek, Sara Aščić,

Imate više informacija o ovoj temi, želite li komentirati, napisati reakciju ili želite prijaviti pogrešku u tekstu?