ATP Dubai: Ćorić izbacio Veselog, a Čilić opet poražen od Monfilsa

Ćorić slavio sa 7-5, 3-6, 7-6 (4), a Čilić poražen s 3-6, 6-4, 0-6

Objavljeno 27.02.2019
Lucija Tokić

Hrvatski tenisač Borna Ćorić u utorak je u 1. kolu ATP turnira u Dubaiju protiv Čeha Jirija Veselog (ATP – 96) slavio sa 7-5, 3-6, 7-6 (4) poslije 2 sata i 52 minute igre.

Ćorić je u 1. kolu trebao igrati protiv Kazahstanca Mihaila Kukuškina, koji je otkazao u zadnji tren zbog ozljede, pa je umjesto njega uskočio sretni gubitnik iz kvalifikacija Jiri Vesely, kojeg je hrvatski tenisač već dobio u Dubaiju 2016. godine i s kojim je imao pozitivan omjer 4-1.

Kasnim breakom, kod 5-5, Ćorić je uspio osvojiti prvi set, ali u drugom setu, nakon što je propustio priliku za break u prvom gemu, gubi svoj servis i Vesely uspijeva poravnati na 1-1 u setovima.

U odlučujućem, trećem setu, obojica su držali svoje servise i odluka je pala u tie-breaku. Kod Ćorićeva vodstva 5-4 Vesely je imao dva servisa, ali niti jednog nije iskoristio i hrvatski igrač izborio je drugo kolo, gdje ga čeka još Čeh, Tomas Berdych (ATP – 88), nekad četvrti tenisač svijeta i finalist Wimbledona iz 2010. godine.

I dok je Ćorić prošao prvu prepreku na turniru u Dubaiju, Marin Čilić poražen je u 1. kolu od Francuza Gaela Monfilsa s 3-6, 6-4, 0-6.  nakon sat i 45 minuta igre.

Čilić, koji zbog problema sa koljenom nije igrao od siječanjskog Australian Opena, loše je krenuo u meč sa Monfilsom i izgubio je servis u prvom gemu. Do kraja seta nije bio u prilici da uzvrati breakom, već je kod 3-5 još jednom ispustio svoj servis.

U drugom setu Čilić kod 2-2 napokon dolazi do breaka i osvaja set, iako je prilikom serviranja za set morao spašavati tri break-lopte. No, u odlučujućem setu hrvatski tenisač kao da je mislima bio negdje drugdje, za 22 minute je izgubio set sa 0-6, osvojivši samo pet poena, i tako je i u četvrtom dvoboju sa Monfilsom doživio poraz.