ATP London: Čilić opet izgubio od Zvereva

U ovoj skupini kasnije igraju Srbin Novak Đoković i Amerikanac John Isner

Objavljeno 12.11.2018
Marko Leskovar

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić poražen je u 1. kolu skupine ATP finala u londonskoj O2 Areni od Nijemca Alexandera Zvereva s 6-7 (5), 6-7 (1) nakon dva sata i devet minuta igre.

Čilić je i šesti puta zaredom izgubio od mladoga Nijemca, no u Londonu je Marin u oba seta imao prednost, a opet je izgubio u dva seta. Čilić je u ovom meču imao samo 52 posto ubačaja prvoga servisa, a bez servisa nije uspio izbjeći deveti poraz ukupno u ATP finalima u Londonu i ostao je na samo jednoj pobjedi.

Marin je sjajno započeo dvoboj, poveo je s 3-0 i 5-2, ali je Zverev uspio vratiti “break” zaostatka u devetoj igri, kada je Čilić servirao za meč. Set je otišao u “tie-break”, u kojem je Zverev poveo s 6-3, a Marin potom spasio dvije set lopte, no na svoj servis nije uspio i treću.

I u drugom setu je Čilić stigao do prvog oduzimanja servisa kod 3-3, no Zverev odmah u sljedećem gemu vraća “break” za 4-4. Kod 4-5 na svoj servis Čilić spašava meč-loptu, a kod 5-6 neugodnih 15-30. No, u “tie-breaku” je Nijemac nastavio s pritiskom, poveo je s 5-1 i lako priveo meč kraju. Zverev sada protiv Čilića vodi s 6-1 u međudobnim dvobojima. U ovoj skupini kasnije igraju Srbin Novak Đoković i Amerikanac John Isner.

Tagovi: ćilić, London, zverev,

Imate više informacija o ovoj temi, želite li komentirati, napisati reakciju ili želite prijaviti pogrešku u tekstu?