Nacionalni portal logo za ljude sa stavom, portal sa stavom!

Sport

Božo Starčević osvojio peto zlato u nizu

Hrvatski olimpijac Božo Starčević je u finalu kategorije do 77 kilograma u napetom meču i tijesnoj borbi pobijedio Turčina Yunusa Emre Basara

Objavljeno 11.02.2019
Lucija Tokić

Hrvatski olimpijac Božo Starčević peti put u nizu je pobijedio na Zagreb Open Grand Prixu, hrvačkom turniru grčko-rimskim načinom koji je ovoga vikenda održan u dvorani 2 zagrebačkog Doma sportova.

Starčević je u finalu kategorije do 77 kilograma na krilima fantastične zagrebačke publike u napetom meču i tijesnoj borbi pobijedio Turčina Yunusa Emre Basara rezultatom 2 -1.

U jutarnjem dijelu turnira brončane medalje osvojili su Ivan Lizatović u kategoriji do 60 kg, te Karlo Kodrić u kategoriji do 82. kg.

Lizatović je svladao Korejca Seunghaka Kima rezultatom 4-3, dok je Kodrić slavio je protiv Gruzijca Aivenga Rikadzea, koji je predao meč.

Nažalost, Danijel Janečić koji je hrvao u kategoriji do 67 kg, ozlijedio se tijekom meča s Talijanom Ignaziom Sanfilippom, u kojem je vodio 4-0, zbog čega je bio prisiljen predati meč. U kategoriji do 130 kg, naš Marko Koščević izgubio je od Bugara Miloslava Yurieva Metodieva rezultatom 1-5.