Nacionalni portal logo za ljude sa stavom, portal sa stavom!

Sport

Dinamovi juniori u osmini finala Lige prvaka

Juniori zagrebačkog Dinama plasirali su se u osminu finala Lige prvaka zahvaljujući pobjedi protiv moskovskog Lokomotiva

Objavljeno 19.02.2019
Tamara Lemajić

Juniori zagrebačkog Dinama plasirali su se u osminu finala Lige prvaka zahvaljujući pobjedi protiv moskovskog Lokomotiva nakon boljeg izvođenja 11-eraca u 16-ini finala s ukupnih 6-5 (1-1, 1-0).

Junak pobjede Dinama bio je vratar i kapetan momčadi Dinko Horkaš koji je u raspucavanju s bijele točke obranio udarac Germana Osnova, dok su sva petorica izvođača u zagrebačkoj momčadi bili precizni.

U susretu igranom pred otprilike 1.000 gledatelja na pomoćnom stadionu “Hitrec Kacian” Dinamo je poveo u 13. minuti kada je Leon Šipuš iskoristio veliku pogrešku gostujućeg vratara Botnara koji je ispustio okomito dodavanje Marina te poslao loptu u praznu mrežu.

Dinamo je bio bolji tijekom tri četvrtine susreta, no rijetko je konkretno prijetio vratima Lokomtiva, da bi gosti u posljednjih 20-ak minuta bili bolji sastav. Prvu veliku priliku za poravnanje Lokomotiv je imao u 71. minuti, ali je Dinamov vratar i kapetan Dinko Horkaš obranio 11-erac Titkovu koji je uslijedio nakon dvojbene situacije u kaznenom prostoru kada je glavni sudac sudar Horkaša i Sulejmanova okarakterizirao kao prekršaj Dinamova vratara. Horkaš se istaknuo i u 80. minuti kada je obranio udarac Fajzulina iz velike blizine, ali u posljendjoj, trećoj minuti nadoknade bio je nemoćan kada je Fajzulin pobjegao pozornosti Radonje i u posljednji trenutak donio izjednačenje.

Ipak, u lutriji izvođenja 11-eraca uspješniji su bili mladi igrači hrvatskog prvaka.

Mogući suparnici Dinama u osmini finala koja će se igrati 12. i 13. ožujka bit će Ajax, Atletico Madrid, Real Madrid, Barcelona, Hoffenheim, Liverpool, Manchester United i Porto, a ždrijeb osmine finala održat će se u petak.