Sport

Dinamu derbi: Dinamo – Hajduk 1-0

Objavljeno 16.12.2018
Alan Srčnik

U derbi utakmici 18. kola Prve HNL Dinamo je u Zagrebu pobijedio Hajduk s 1-0 (0-0).

Nogometaši Dinama pobjedom nad najvećim rivalom okončali su jesenski dio prvenstva u HNL ligi u kojoj uvjerljivo vode sa 45 bodova, dok je Hajduk novim porazom zaokružio svoju “sumornu jesen” u kojoj je četiri posljednje utakmice igrao u Poljudu pred praznim tibinama, ispao u četvrtfinalu Kupa, te se pred nastavak proljetnog dijela prvenstva u veljači sa 23 boda nalazi tek na šestom mjestu Prve HNL.

Prvo poluvrijeme proteklo je u dominaciji nogometaša Dinama koji su mogli povesti već u 35. sekundi u kojoj nakon ubačaja Gojaka Petković puca po travi ali lopta odlazi pored vratnice. U 29. minuti  Šitum sjajno proigrava Gojaka koji se našao sam pred vratarom Hajduka ali Posavec brani  njegov udarac s udaljenosti od pet metara nogom.

Gosti su prvu prigodu i jedini udarac na gol u prvom dijelu uputili u 35. minuti kada se Jairo u solo prodoru probio kroz obranu Dinama i iskosa s desne strane gađa ravno u dobro postavljenog Livakovića.

Dinamo je došao u vodstvo u 49. minuti nakon što je Poljak Kadzior iz slobodnog udarca s udaljenosti od 25 metara prebacio živi zid i neobranjivo pogodio u lijevi kut nemoćnog golmana Posavca.

Dinamo je nakon vodstva prepustio terensku inicijativu gostima iz Splita koji su u 80. minuti imali najizgledniju prigodu za izjednačenje ali je rezervni igrač “bjelih” Teklić, koji je zamijenio kapetana Caktaša, nakon što je prešao Mora tukao ravno u Livakovića.

Susret je odigran na stadionu Maksimir, a sudio je pred 11.100 gledatelja Ivan Bebek iz Rijeke.

Strijelac: 1-0 Kadzior (49)