Nacionalni portal logo za ljude sa stavom, portal sa stavom!

Sport

EP vaterpolo: Srbija osvojila zlato, a Hrvatska broncu

Hrvatskoj je to prva europska medalja nakon čak osam godina i četvrta ukupno, a Srbija je dobila zlato nakon što je pobijedila Španjolsku izvođenjem peteraca.

Objavljeno 29.07.2018
Antonela Verković

Hrvatska vaterpolska reprezentacija osvojila je brončano odličje na Europskom prvenstvu svladavši u Barceloni Italiju s 10-8 (4-0, 3-5, 2-1, 1-2).

Hrvatskoj je to prva europska medalja nakon čak osam godina i četvrta ukupno. Na EP 2010. u Zagrebu Barakude su osvojile zlato, a u Firenci 1999. i Kranju 2003. naši vaterpolisti su osvojili srebro.

Za razliku od polufinalnog dvoboja sa Srbima, Hrvatska je protiv Italije izvrsno ušla u utakmicu, a pokazala je igru dostojnu svjetskih prvaka – učinkovito i maštovito u napadu, te čvrsto i koncentrirano u obrani. Barakude su čak četiri puta gubili dvoboj za brončano odličje na Europskom prvenstvu, no u Barceloni je i toj negativnoj seriji došao kraj.

Loren Fatović je s tri gola bio najbolji strijelac kod Hrvatske, Andro Bušlje i Luka Lončar su zabili po dva, dok je kod Talijana Valentino Gallo bio najučinkovitiji s dva gola.

Konačno, Srbija je sinoć osvojila zlato nakon što je pobijedila Španjolsku.

U finalnom susretu Europskog vaterpolskog prvenstva u Barceloni reprezentacija Srbije je pobijedila Španjolsku boljim izvođenjem peteraca nakon što je utakmica završila 7 – 7.  Srbija je realizirala svih pet peteraca dok su Španjolci imali jedan promašaj. Srbima je to četvrta uzastopna zlatna medalja na europskim prvenstvima, te peta ukupno

Tagovi: EP vaterpolo, srbija, vaterpolo,

Imate više informacija o ovoj temi, želite li komentirati, napisati reakciju ili želite prijaviti pogrešku u tekstu?