Sport

Europska liga: Remi u Frankfurtu, prednost za Arsenal

Objavljeno 03.05.2019
Lucija Tokić

U prvoj polufinalnoj utakmici Europske nogometne lige Eintracht iz Frankfurta je na svom terenu odigrao 1-1 (1-1) protiv Chelseaja, dok je Arsenal u Londonu svladao Valenciju sa 3-1 (2-1).

U Frankfurtu je Eintracht poveo u 23. minuti golom Jovića koji je odlično pucao glavom sa 15-ak metara nakon ubacivanja Kostića, da bi na konačnih 1-1 poravnao Pedro pred sam odlazak na odmor u 45. minuti, a asistirao mu je Loftus-Cheek.

Ante Rebić nije imao pravo nastupa za Eintracht zbog žutih kartona, dok je Mateo Kovačić igrao za Chelsea od 82. minute.

U Londonu je povela Valencia golom Diakhabiyja u 11. minuti koji je s jednog metra glavom poslao loptu u mrežu iz gužve koja se stvorila nakon kornera, no već do odmora Arsenal je preokrenuo s dva gola Lacazettea koji su bili posljedica pogrešaka gostujuće obrane. U 18. minuti upravo je Lacazette započeo akciju uposlivši Aubameyanga koji je izigrao čitavu obranu Valencije i vratio nečuvanom Lacazetteu koji je sa 16 metara pogodio prazan gol, a u 25. minuti vratar Neto vrlo slabo reagirao na udarac glavom Lacazettea i lopta mu je pobjegla preko gol-linije. Konačnih 3-1 postavio je Aubameyang u 90. minuti iz neposredne blizine nakon lijepog ubacivanja Kolašinca.

Uzvratne utakmice igrat će se za tjedan dana u Londonu, odnosno Valenciji, a pobjednici će se susresti u finalu 29. svibnja u Bakuu.