HNL: Hajduk poveo protiv Istre za 3-1

Hajduk sada zauzima šesto mjesto na ljestvici s 23 boda

Objavljeno 08.12.2018
Josipa Maksimović

U susretu 17. kola Prve HNL u Splitu su nogometaši Hajduka slavili protiv pulske Istre 1961 s 3-1 (0-0).

U nenogometnom ozračju, pred praznim Poljudom zbog kazne HNS-a Hajduku, Splićani su do pobjede došli preokretom nakon što su gubili do 67. minute.

Nakon vrlo lošeg prvog dijela nastavak je započeo golom Puljana. U 51. minuti udarac Traorea iskosa vratar Hajduka Posavec nespretno je odbio, a najbliži lopti bio je Španjolac Adriean Fuentes, kome nije bilo teško glavom pogoditi praznu mrežu. U 67. minuti Hajduk je izjednačio golom Stipe Vučura koji je bio najspretniji u gužvi u petercu gostiju. U 75. minuti sudac Mlakar svira kazneni udarac nakon prekršaja Grujevića nad Jradijem, a Mijo Caktaš je siguran s “bijele točke”. Caktaš je proigrao Jaira, a Brazilac nesebično asistirao Makedoncu Mirku Ivanovskom koji pogađa praznu mrežu za 3-1 u 84. minuti za potvrdu pobjede “bijelih”.

Vodi Dinamo s 39 bodova, Hajduk je šesti s 23 boda, a Istra je ostala predzadnja s 12 bodova.

Utakmica se igrala bez gledatelja na stadionu Poljud, a sudio je Mlakar iz Zagreba.

Strijelci: 0-1 Fuentes (54), 1-1 Vučur (67), 2-1 Caktaš (75pen), 3-1 Ivanovski (84)