Hrvatska pobijedila Švicarsku u Gradskom vrtu

Kauboji porazili Švicarce s 31-28 (15-16)

Objavljeno 26.10.2018
Lucija Tokić

Hrvatska rukometna reprezentacija jučer je u Osijeku u prvom kolu skupine 2 kvalifikacija za EP 2020. pobijedila Švicarsku s 31-28 (15-16).

ANDRE SHMID ZABIO SEDAM POGODAKA U PRVOM POLUVREMENU

Na početku se igralo gol za gol, no sredinom prvog poluvremena Hrvatska se uspjela odvojiti na tri pogotka viška (10-7). No, na krilima odličnog Andre Schmida, koji je sedam pogodaka zabio u prvom poluvremenu, Švicarska je došla do preokreta i na odmor je otišla s golom prednosti (16-15).

PREOKRET ZA HRVATSKU

U nastavku Hrvatska je u obrani bila agresivnija i brzo je povratila vodstvo. “Kauboji” su držali prednost od gol ili dva razlike, a kada je devet minuta prije kraja Karačić pogodio za vodstvo 28-24 bilo je jasno da će Hrvatska na startu kvalifikacija upisati pobjedu.

Kod Hrvatske Luka Cindrić i Luka Stepančić zabili su po šest pogodaka, a Zlatko Horvat pet. U redovima Švicarske najefikasniji je bio Andre Schmid s osam pogodaka, a Luka Maros i Alen Milošević zabili su po pet golova.

U drugom kolu Hrvatska će igrati protiv Belgije u Leuvenu 28. listopada. Na EP će se plasirati po dvije najbolje momčadi iz svake od osam skupina i četiri najbolje trećeplasirane reprezentacije.