Nacionalni portal logo za ljude sa stavom, portal sa stavom!

Sport

Kvalifikacije za SP nogometašica: Danska – Hrvatska 1-1

Sekunde su dijelile hrvatske nogometašice od prve pobjede u ovim kvalifikacijama, nakon što je Izabela Lojna postigla vodeći pogodak u 60. minuti ...

Objavljeno 31.08.2018
Alan Srčnik

Hrvatska ženska nogometna reprezentacija zaključila je nastup u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo 2019. odigravši 1-1 (0-0) na gostovanju u danskom Viborgu te sa tri boda završila na zadnjem mjestu u skupini 4.

Sekunde su dijelile hrvatske nogometašice od prve pobjede u ovim kvalifikacijama, nakon što je Izabela Lojna postigla vodeći pogodak u 60. minuti. No, u drugoj minuti sudačke nadoknade Dankinje su preko Nadim stigle do izjednačujućeg pogotka i velikog boda za njih.

Naime, Danska je druga u skupini uoči posljednjeg kola, u kojem će, također u Viborgu, ugostiti vodeću Švedsku koja ima dva boda više. Dankinje bi pobjedom izborile plasman na Svjetsko prvenstvo, a četiri najbolje drugoplasirane ekipe iz sedam kvalifikacijskih skupina će razigravati za još dva mjesta.

Hrvatska je natjecanje u skupini završila s tri boda i gol-razlikom 5-20.