Sport

Liga prvaka: Barcelona slavila u Manchesteru, bez pobjednika u Amsterdamu

Objavljeno 11.04.2019
Lucija Tokić

U prvom susretu četvrtfinala nogometne Lige prvaka Barcelona je na Old Traffordu pobijedila Manchester United sa 1-0, dok su u drugom susretu Ajax i Juventus u Amsterdamu odigrali 1-1.

Dvoboj na Old Traffordu odlučio je pogodak iz 12. minute kada je Luke Shaw udarac Luisa Suareza skrenuo u vlastitu mrežu.

Akciju je započeo Busquets uposlivši Messija, Argentinac je prebacio Suarezu na drugoj stativi, a ovaj je pucao glavom, no lopta se odbila od Shawa, promijenila smjer te završila iza leđa De Gee.

Ivan Rakitić je za Barcu igrao cijeli susret. Uzvratni susret je 16. travnja na Camp Nou.

U drugom susretu večeri Ajax i Juventus su u Amsterdamu odigrali 1-1.

Ajax je bio bolji, dominirao je cijeli susret, stvorio nekoliko lijepih prilika, no jedan trenutak nepažnje domaće obrane i genijalnost Cristiana Ronalda razlog su što Ajax nije upisao pobjedu, već je susret završio 1-1.

Juve je poveo u posljednjim trenucima prvog dijela golom Cristiana Ronalda nakon asistencije Joaoa Cancela. Ajax je izjednačio već nakon 30 sekundi nastavka, a velike zasluge za gol domaćina idu Cancelu koji je izgubio loptu na centru što je Ajaxu otvorilo kontru koju je golom okrunio Neres.

Bivši napadač hrvatske reprezentacije Mario Mandžukić započeo je utakmicu kao kapetan Juventusa, a igrao je do 60. minute kada ga je zamijenio Douglas Costa.

U utorak su pobjede u četvrtfinalnim susretima upisali Tottenham i Liverpool. Spursi su na svom novom stadionu pobijedili Manchester City sa 1-0, dok je Liverpool na Anfieldu porazio Porto sa 2-0.

Uzvratne utakmice su 17. travnja u Manchesteru i Portu.

Bio je to 157. međusobni susret “Spursa” i “Građana”, ali tek prvi u europskim natjecanjima, a domaćin je stigao do pobjede golom Heung-Min Sona u 78. minuti.

City je najbolju priliku imao u 12. minuti kada Sergio Aguero nije realizirao jedanaesterac. Argentinac je pucao u desnu stranu, no francuski vratar Hugo Lloris je sjajno reagirao.

U drugom susretu večeri Liverpool je na Anfieldu pobijedio Porto sa 2-0, a oba gola pala su u prvom poluvremenu.

“Redsi” su poveli već u petoj minuti utakmice golom Nabyja Keite. Gvinejski veznjak je pucao, a njegov udarac odbio se od Olivera Torresa i prevario Ikera Casillasa. Na 2-0 je povisio Roberto Firmino u 26. minuti nakon lijepe akcije. Henderson je sjajno proigrao Alexandera-Arnolda na desnoj strani, a ovaj odmah asistirao Firminu na drugoj stativi koji je lagano zabio za 2-0.

Do kraja susreta je bilo još nekoliko prilika na obje strane, ali ne i golova. Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren odigrao je cijeli susret za Liverpool.