Nacionalni portal logo za ljude sa stavom, portal sa stavom!

Sport

NBA: Pobjednički niz Pacersa zaustavljen na brojci sedam

Hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović je u neuspjehu svoje momčadi igrao 34 minute tijekom kojih je postigao 14 koševa

Objavljeno 19.12.2018
Marko Leskovar

Pobjednički niz košarkaša Indiana Pacersa u NBA ligi iznenađujuće je prekinut na brojci sedam 91-92 domaćim porazom od ove sezone slabih Cleveland Cavaliersa, a hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović je u neuspjehu svoje momčadi igrao 34 minute tijekom kojih je postigao 14 koševa (šut za dva 5-10, trica 0-4, slobodna bacanja 4-4) uz tri skoka i jednu asistenciju dok je u gostujućoj momčadi priliku dobio Ante Toni Žižić koji je za 14 minuta ubacio dva poena (šut za dva 1-3) uz četiri skoka, dvije asistencije i jednu blokadu.

Pacersi su četiri minute prije kraja utakmice vodili sa 88-82, no u završnici nisu uspjeli zaključiti susret. Njihov najbolji igrač Victor Oladipo je devet sekundi prije isteka vremena kod vodstva 91-90 promašio oba slobodna bacanja i pružio priliku Cavsima za preokret. Odgovornost je je preuzeo Rodney Hood, no promašio je šut s vrha reketa, ali u junaka gostiju prometnuo se Larry Nance mlađi koji je nakon skoka u napadu uspio i postići pobjednički koš sa zvukom sirene.

Nance je utakmicu okončao sa 15 koševa i 16 skokova, Hood je ubacio 17 za pobjednike, dok je najefikasniji kod domaćih bio Domantas Sabonis sa 17 pogodaka.

Ovo je tek osma ovosezonska pobjeda Cavsa u njihovom 31. nastupu te su i dalje pri dnu Istočne konferencije, dok su Pacersi s omjerom 20-11 treći sastav Istoka.

Tagovi: Bogdanović, nba, pacersi,

Imate više informacija o ovoj temi, želite li komentirati, napisati reakciju ili želite prijaviti pogrešku u tekstu?