Nacionalni portal logo za ljude sa stavom, portal sa stavom!

Best choice

Održan drugi virtualni susret eurozastupnika i učenika srednjih škola

Kako spriječiti razvoj ovisnosti o internetu? Što učiniti za prijatelja kojem je narušeno mentalno zdravlje? Hoće li otvaranje kafića i potreba za druženjem ugroziti oporavak od virusa COVID-19?

Objavljeno 04.05.2020
Ivona Amidžić

U organizaciji Ureda Europskog parlamenta u Hrvatskoj održan je još jedan virtualni susret eurozastupnika i učenika na temu mentalnog zdravlja u doba koronakrize.

Kako spriječiti razvoj ovisnosti o internetu? Što učiniti za prijatelja kojem je narušeno mentalno zdravlje? Hoće li otvaranje kafića i potreba za druženjem ugroziti oporavak od virusa COVID-19? To su samo neka od brojnih pitanja koja su eurozastupnicima –  tijekom virtualnog susreta na temu mentalnog zdravlja u doba koronakrize – postavili učenici i profesori škola ambasadora Europskog parlamenta, njih više od 250.

Zastupnica Glavak podsjetila je kako je UN preporučio da političari u planove oporavka od pandemije bolesti COVID-19 uključe i pitanje mentalnog zdravlja budući da smo globalno suočeni s izvanrednom situacijom.  „Voltaire je rekao: izgleda da smo manje nesretni kada nismo sami. Sada doista nismo sami jer Hrvatska je članica jedne velike europske obitelji i pomažemo si kao obitelj”, zaključila je Glavak i istaknula kako smatra da smo u ovoj krizi naučili jačati jedinstvo i solidarnost te osvijestili važnost kvalitetnih odnosa.

Zastupnik Sokol rekao je kako se izvanrednoj situaciji i pandemiji prilagodio usmjeravajući se na konkretne zadatke te na znanstveni rad, kao dopunu onom svakodnevnom političkom. Poručio je učenicima da se ponašaju odgovorno i da će ova kriza proći. „Družite se s vašim bližnjima, komunicirajte, održavajte odnose s prijateljima, obitelji, ukućanima i mislim da ćete se za par godina ovoga sjećati samo kao jedne epizode.”

Zastupnica Tomašić je istaknula kako je tijekom koronakrize postalo jasno koliko tehnološka rješenja olakšavaju poslovanje te učenicima pojasnila da i Europski parlament već tjednima funkcionira preko virtualnih sastanaka. „Mladi ste, pametni, znate što se događa, znate čitati između redova. Čuvajte svoje zdravlje. Na vama svijet ostaje, a bit će onakav kakav vi odlučite.  A da li ćemo iz ovoga izaći bolji ili gori – to ovisi o nama samima.”

Klinička psihologinja i članica Upravnog odbora Zagrebačkog psihološkog društva Ivana Ćosić Pregrad rekla je kako je pandemija bolesti COVID-19 razdoblje u kojem učimo metodom pokušaja i pogrešaka. „Važno je dopustiti si da pogriješimo i onda nešto iz te pogreške mijenjamo dalje”, istaknula je Ćosić Pregrad te dodala kako nema samo jedan pravi način za dobro nošenje s krizom, već su važne osobne sklonosti i potrebe.

Tagovi: eurozastupnici, koronavirus, učenici, virtualni susret,

Imate više informacija o ovoj temi, želite li komentirati, napisati reakciju ili želite prijaviti pogrešku u tekstu?
Poziv

VIŠE IZ KATEGORIJE