Sport

Šou Messija i Luisa Suareza, asistencija Rakitića

Objavljeno 18.03.2019
Lucija Tokić

U posljednjem susretu 28. kola nogometnog prvenstva Španjolske vodeća Barcelona je u nedjelju u gostima kod Betisa slavila sa 4-1, uz šou Messija i Luisa Suareza, te asistenciju Rakitića.

Lionel Messi je u 18. minuti iz slobodnog udarca doveo u vodstvo Barcu, a u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena (45+2) Messi je, nakon asistencije petom Luisa Suareza, pogodio za 2-0.

U 63. minuti Luis Suarez je “promiješao” četvoricu protivničkih igrača i zabio za 3-0. Odličnu partiju Messi je okrunio hat-trickom. U 85. minuti, na asistenciju Ivana Rakitića, fenomenalnim lobom trese mrežu. Ivan Rakitić za Barcu je odigrao skoro cijeli susret (do 88. minute) pruživši solidnu partiju.
Utješni pogodak za domaćine zabio je Loren Moron (82).

Valladolid je u 28. kolu Primere upisao važnu pobjedu u borbi za opstanak, svladavši u gostima Eibar sa 2-1, a oba gola gosti su postigli u sudačkoj nadoknadi, Daniele Verde (90+1) iz penala i Sergi Guardiola (90+3). Duje Čop opet je ostao na klupi Valladolida.

Espanyol je izgubio od Seville sa 0-1, a strijelac je bio Wissam Ben Yedder u 53. minuti iz penala. Hrvatski veznjak Marko Rog igrao je za Sevillu od 74. minute.