Nacionalni portal logo za ljude sa stavom, portal sa stavom!

Sport

SP Gimnastika: Amerikanke osvojile naslov

Američke gimnastičarke osvojile su ekipni naslov na Svjetskom prvenstvu u katarskoj Dohi, što im je četvrti uzastopni naslov, a šesti u zadnjih 15 godina.

Objavljeno 30.10.2018
Marko Leskovar

Gimnastika je ponovno ovih dana bila u fokusu, a zlato su osvojile Amerikanke. Nove i stare svjetske prvakinje bile su najbolje na tri od četiri sprave te su do zlatnog odličja stigle osvojivši 179,280 bodova.

Kineske gimnastičarke osvojile su srebrno odličje sa 172,587 bodova i uspjele su biti bolje od Amerikanki na gredi. Bronca je pripala Ruskinjama koje su sakupile 171,462 boda.

Ove su tri reprezentacije bile na pobjedničkom postolju i prije tri godine u Tokiju, kad je posljednji put održano natjecanje u ekipnom višeboju, samo što su tada Ruskinje osvojile srebro, a Kineskinje broncu.

Tagovi: Amerika, gimnastika, zlato,

Imate više informacija o ovoj temi, želite li komentirati, napisati reakciju ili želite prijaviti pogrešku u tekstu?