Nacionalni portal logo za ljude sa stavom, portal sa stavom!

Sport

SP: Hrvatska ispala iz turnira nakon tijesnog poraza od domaćina Njemačke

Zaboravite Njemačku, zaboravite danske suce, jer herojski smo pali, ali s turnira nas bez medalje kući šalju Brazil i genijalna novotarija, prazan gol.

Objavljeno 21.01.2019
Tamara Lemajić

Rezultatom 21-22 i porazom od domaćina turnira Njemačke, reprezentacija Hrvatske oprostila se od Svjetskog Prvenstva.
Nakon fenomenalnog prvog kruga turnira te dijametralno suprotnog katastrofalnog drugog kruga turnira, izabranici Line Červara dramatično se opraštaju od turnira, kako to inače i biva sa našom reprezentacijom.
U tvrdom, intenzivnom i vrlo fizičkom susretu sa puno isključenja, ozljeda i kontakta, Hrvatska je cijelo vrijeme držala egal i nije dopustila odvajanje Njemačke na više od tri gola prednosti.
Nakon poluvremena koje je završilo 11-11, Hrvatska je upala u rupu sa već iskušanom taktikom ” 7 protiv 6″, iliti drugim riječima praznog gola, koji se u više navrata ipak pokazao kao loš nego dobar potez.
Posljednjih pet minuta Hrvatska uspijeva čak i povesti 20-19, no bizarni promašaji vraćaju Njemačku u život te sa 3 vezana pogotka mirno privode utakmicu kraju i izbacuju Hrvatsku sa turnira.

Izabranicima Line Červara još u srijedu ostaje utakmica protiv Francuske u kojoj se igra za što bolju poziciju i kvalifikacije za OI u Tokiju 2020.

Tagovi: hrvatska rukometna reprezentacija, svjetsko prvenstvo,

Imate više informacija o ovoj temi, želite li komentirati, napisati reakciju ili želite prijaviti pogrešku u tekstu?