Nacionalni portal logo za ljude sa stavom, portal sa stavom!

Sport

SP Rusija: Kroos je u posljednjem trenutku spasio Njemačku

Švedska je preuzela vodstvo Ole Toivonen (32), Marco Reus (48), a Toni Kroos (90 + 5) osigurao pobjedu Njemačke

Objavljeno 24.06.2018
Alan Srčnik

Nakon poraza u prvoj izvedbi meksičkih prvaka, Nijemci su imali drugi nastup u Rusiji svladati Šveđani, te su u utakmici počeo vrlo agresivno. Prvih 10 minuta igre praktički su igrali samo u švedskoj polovici, ali Nijemci nisu uspjeli konkretizirati svoj pritisak. Najveća prilika u razdoblju otvaranja, Njemačka je imala trećoj minuti kada je Werner glavu pao loptu Draxler, ali njegov pokušaj iz blizine mogao je blokirati Švedski kapetan Granqvist dok Hector nije dobro uhvatio loptu koja odskočiti na vrhu kaznenog prostora.

Švedska u cijeloj utakmici zaprijetio isključivo kontru, au prvoj takvoj situaciji trebao dobiti bolje šanse od one što je u Berg. Švedski napadač sam počeo od sredine terena prema Neuer, a kad je ušao u kutiju i spremao se da je pucao Boateng je zakačen nogu i istodobno ga malo gurnuti, ali Poljski sudac Marciniak nije ukazao na licu mjesta, ali nije reagirao, niti sudska tim zadužen za VAR.

Ubrzo nakon što je ozlijedio njemačkog veznjaka Rudy, koji je dobio neugodan slučajan udarac u glavu od Toivonen, to je prilično dugo ukazao pomoć, a dok su bili muškarac kratke Nijemci napustili polje inicijativu Šveđani koji je iskoristio priliku i zanijemio igru. Njemačka trener Loew reagirala tek nakon 31 minuta kada je Rudy uveo umjesto Gundogan, ali do kraja prvog poluvremena, Njemačka je bila u stanju uspostaviti igru ​​od početka bloka.

Štoviše, u 34. minuti Švedska je došla na čelo. Kroos je izgubio branitelji u svojoj polovici terena, ona je dosegla Claesson, koji je postigao u okviru u kojem Toivonen je vodio u prostor između Kroos i Boateng, lijepo prsima donio loptu, a zatim je kontrolirao uključivanju nerado Neuer.

Mogla je Švedsku na odmor s dva gola prednosti, ali je Neuer u posljednjim sekundama prvog dijela i skrenuo loptu do Berg poslao glavu u njegovu donjem desnom kutu.

Drugo poluvrijeme počelo je, kao i prvi njemački pritisak, koji je dao rezultat u 48 minuta. Werner je poslao središnju lijevu stranu lijevo, a na pet metara od cilja Reus reagirao brže od Augustinssona i poslao loptu u mrežu.

I nakon izjednačavanja, Njemačka nastavila vršiti pritisak na Njemačku, ali Mueller u 51, a Hector na 56. i Reus u 61. minuti nije najbolje reagirao na švedski cilj. Nakon ovog velikog pritiska, čini se da je Njemačka bila oduševljena i više nije bilo opasnosti za Švedsku.

Šveđani rad je dodatno olakšan u 82. minuti kada je Boateng zbog prekršaja na Berg dobio drugi žuti i isključujući crveni karton. Nakon slobodnog udarca zaprijetio Granqvist, no njegov je udarac Neuer jedva uspijeva očistiti kruna.

Došlo je do dramatične finale u kojoj je Njemačka stigla do cilja u petoj minuti. Šveđani su napravili prekršaj na rubu kutije na lijevoj strani, Kroos i Reus je odigrao kratku kombinaciju slijedi briljantnim udarcem Kroos u daljnjem kut nemoćnog Olsen pogoditi tko je još u Njemačkoj igri. On je ostao privući će Njemačka ostaju samo teoretske šanse za prolazak dalje jer smo imali tri boda manje od sekunde ispred Švedske zadnjem kolu.

Njemačka je mogla raditi puno prije naknade suca, ali Brandtova 18. minuta u 92. minuti ostala je na gol.

S tim rezultatom, branitelj naslova Njemačke u posljednjem trenutku vratio se u igru ​​i prošao u osmoj finala. Sada ima tri boda i Švedskoj, a ove dvije ekipe su na dijeljenje drugo mjesto u skupini, nakon što dovodi Meksiko najviše šest bodova, dok je na dnu Južna Koreja bez bodova.

Ranije u subotu, Meksiko pobijedio južnu Koreju u Rostovu na Donu također sa 2-1.

U posljednjem krugu 27. lipnja, Južna Koreja – Njemačka i Meksiko – Švedska će igrati.

NJEMAČKA – ŠVEDSKA 2-1 (0-1)