Nacionalni portal logo za ljude sa stavom, portal sa stavom!

Sport

Uvjerljiva pobjeda Benfice, slijede Porto, pa Dinamo

Portugalski velikan rutinski je odradio posao protiv slabašnog Chavesa, a sav posao domaćin je obavio već u prvom poluvremenu postigavši tri gola...

Objavljeno 26.02.2019
Lucija Tokić

Suparnik zagrebačkog Dinama u osmini finala Europske lige, Benfica porazio je Chaves sa 4-0 u posljednjem susretu 23. kola portugalskog nogometnog prvenstva.

Portugalski velikan rutinski je odradio posao protiv slabašnog Chavesa, a sav posao domaćin je obavio već u prvom poluvremenu postigavši tri gola. U nastavku susreta Benfica je zabila još jedan gol za osmu uzastopnu ligašku pobjedu.

Strijelci su bili Rafa Silva (19), Joa Felix (37), Haris Seferović (43) i Jonas (90). Hrvatski nogometaš Filip Krovinović nije nastupio za Benficu.

Benfica se ovom pobjedom približila vodećem Portu na samo bod zaostatka. Porto vodi sa 57 bodova, dok Benfica ima 56 bodova. Na trećem mjestu je Sporting Braga sa 49 bodova.

Lisabonski sastav sada očekuju dva važna gostovanja. U subotu će Benfica na Dragau odmjeriti snage protiv Porta u možda i ključnoj utakmici prvenstva, a potom 7. ožujka gostuje u Zagrebu u prvom susretu osmine finala Europske lige protiv Dinama.