LP – PPD Zagreb poražen u Parizu

Hrvatski prvak pružio dobar otpor protiv najskuplje momčadi na svijetu!

Objavljeno 17.02.2019
Ivona Amidžić

U posljednjem susretu 12. kola B skupine rukometne Lige prvaka PPD Zagreb je na gostovanju izgubio od Paris Saint-Germaina 28-33 (13-19) upisavši šesti poraz u skupini.

Hrvatski prvak je pružio dobar otpor protiv najskuplje momčadi na svijetu, posebice u drugom dijelu u kojem je hrvatski prvak bio bolji sa 15-14. Nažalost, to nije bilo dovoljno za ukupno slavlje jer je pariški sastav prvo poluvrijeme dobio sa 19-13.

Bila je to utakmica u kojoj je Zagreb bio bez previše nade, no bilo je važno pokazati zube glavnom favoritu za europski tron.

Zagreb je dobro ušao u susret i u prvih 10 minuta je bio u egalu. PSG potom ubacuje u brzinu više i do kraja poluvremena je pobjegao na +6. U drugom poluvremenu PSG je imao i + 9 (24-15), no Zagreb se približio na tri gola zaostatka (29-26). Ipak, više od toga nije išlo i PSG je na koncu slavio sa 33-28.

PSG su do 11. pobjede predvodili Uwe Gensheimer s devet i Mikkel Hansen sa sedam golova, dok su kod Zagreba najefikasniji bili Senjamin Burić s tri, te Gregor Potočnik, Matej Hrstić, Tin Kontrec i Zlatko Horvat sa po dva gola.

PSG vodi na ljestvici sa 22 boda, Pick Szeged je drugi sa 19 bodova, Flensburg-Handewitt na trećem mjestu ima 12 bodova, a zatim slijede Nantes (11), PPD Zagreb (10), Zaporožje (9), Celje PL (7) i Skjern (6).

Hrvatskom prvaku sada slijedi možda i ključna utakmica za plasman u osminu finala. Dvoboj protiv Flensburga u nedjelju 24. veljače.

REZULTATI
Skjern - Nantes                  32-34 (17-15)
Pick Szeged - Motor Zaporožje    30-29 (12-15)
Paris Saint-Germain - PPD ZAGREB 33-28 (19-13)

Srijeda, 13. veljače:
Flensburg-Handewitt - Celje PL   27-26 (16-12)

(Hina)

Tagovi: 12. kolo, B skupina, Flensburg, Paris Saint-Germain, ppd zagreb, rezultati, rukometna liga prvaka,

Imate više informacija o ovoj temi, želite li komentirati, napisati reakciju ili želite prijaviti pogrešku u tekstu?