Nacionalni portal logo za ljude sa stavom, portal sa stavom!

Sport

NBA: Warriorse samo jedna pobjeda dijeli od obrane naslova

"Ograničite Stepha na 11 koševa i Klaya na 10 i mislite da ćete dobiti utakmicu", kazao je poslije utakmice trener Clevelanda Tyronn Lue.

Objavljeno 07.06.2018
Alan Srčnik

Golden State Warriors su na korak od obrane naslova prvaka NBA nakon što su sinoć u trećoj utakmici finala u Clevelandu svladali domaće Cavalierse sa 110-102.

Pobjedu je Warriorsima osigurao sjajni Kevin Durant koji je utakmicu završio sa 43 koša.

Golden State mogu treći naslov u četiri godine osigurati u četvrtoj utakmici koja se igra u petak u Clevelandu.

Ni jedna momčad nije vodila s više od tri razlike u zadnjoj četvrtini dok Stephen Curry nije zabio tricu dvije i pol minute prije kraja čime je doveo Warriorse u vodstvo od 101-97. LeBron James je tada zabio tricu i približio Cleveland na koš zaostatka. Tada Andre Iguodala, koji se vratio na teren sinoć nakon što je pauzirao šest utakmica zbog ozljede, opet povećava vodstvo Golden Satatea na 103-100 zakucavanjem. Poslije toga, 49,8 sekundi prije kraja Durant tricom s deset metara odlučuje utakmicu.

“Nevjerojatno je što je on (Durant) napravio večeras”, kazao je nakon utakmice trener Warriorsa  Steve Kerr o Durantovoj igri. “Mislim da neke od tih šuteva ne može pogoditi nitko osim njega.”

James je također komentirao Duranta i ključnu tricu: “On je ubojica. To tamo je bila ubojita igra.” James je ozlijedio gležanj na sredini druge četvrtine, ali je nakon utakmice izjavio da će biti spreman u petak.

Svih pet igrača iz prve postave Golden Statea su utakmicu završili s dvoznamenkastim učinkom kao i pričuva Jordan Bell, ali je samo Durant imao više od 11 poena. Curry je upisao 11 koševa, a Klay Thompson, Draymond Green, JaVale McGee i Bell po 10 svaki. Iguodala je dodao osam koševa.

“Ograničite Stepha na 11 koševa i Klaya na 10 i mislite da ćete dobiti utakmicu”, kazao je poslije utakmice trener Clevelanda Tyronn Lue.

James je predvodio Cavalierse sa 33 poena, a tome je pridodao deset skokova i 11 asista što mu je četvrti triple-double u doigravanju. Rodney Hood je ubacio 15 koševa, a Kevin Love 20 uz 13 skokova za Cavalierse.