Tottenham srušio Arsenal

Nogometaši Tottenhama izborili su plasman u polufinale Lige kupa

Objavljeno 20.12.2018
Lucija Tokić

Nogometaši Tottenhama izborili su plasman u polufinale Lige kupa nakon što su velikom londonskom derbiju na gostovanju pobijedili Arsenal s 2-0.

Prvi je zaprijetio Arsenal u 12. minuti. Henrik Mhitarjan se našao u situaciji jedan na jedan s golmanom, no Paulo Gazzaniga je sjajno obranio njegov udarac.

Osam minuta kasnije gosti su poveli nakon sjajne kontre koju je realizirao Son Heung-Min. Na 2-0 je povisio Dele Alli pola sata prije kraja utakmice. Harry Kane, koji je ušao u igru minutu ranije, je praktički u svom prvom dodiru sjajno asistirao Alliju koji je izašao ispred Petra Cech i lobao ga za 2-0.

Ova dva kluba sastala su početkom prosinca i u prvenstvu, a Arsenal je slavio s 4-2. Nakon te utakmice ‘Topnici’ su dobili samo dvije od pet utakmica u svim natjecanjima, dok je Tottenham upisao četiri pobjede i remi.

U polufinale se plasirao i Chelsea pobijedivši Bournemouth s 1-0. Pogodak odluke zabio je Eden Hazard u 84. minuti na asistenciju Emersona. Hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić igrao je cijeli susret.

Plasman u polufinale u utorak su izborili Manchester City i Burton.